Free Wallpapers
Tapety na plochu, wallpapery, pozadí, obrázky na PC zdarma ke stažení

Jak přidat wallpaper na plochu Windows

Pro ty, jež příliš neovládají práci na PC byl vytvořen tento krátký návod, jak si přidat wallpaper na plochu vašeho počítače. Je určen především pro uživatele využívající operační systémy Windows XP, Windows Vista, Windows 7 a další klony.

1) Zjistěte si rozlišení vašeho monitoru. To můžete provést tak, že minimalizujete všechny otevřené aplikace a klikněte někde na ploše (anglická windows - desktop) pravým tlačítkem -> z pop up menu vyberete Vlastnosti (anglicky properties) a v tomto okně zobrazte záložku Nastavení (anglicky settings), kde naleznete rozlišení - například 1024x768, 1680x1050, 800x600.

2) Vyberte si tapetu. V levém menu klikněte na sekci a najděte si wallpaper, který se vám líbí. Klikněte na malý náhled a vyčkejte až se zobrazí větší obrázek tapety.

3) Vyberte si z dostupných rozlišení. Přihlédněte k rozlišení vašeho monitoru, které jste zjistili v bodě 1 a klikněte na něj. Příklad rozlišení - například 1024x768, v případě, že není dostupné rozlišení stejné jako je váš monitor, vyberte co nebližší - snažte se však dodržen proporce tedy poměr stran 4:3 či widescreen 16:10 nebo 16:9. V opačném případě bude wallpaper nepřirozeně protažený/deformovaný. Mělo by se Vám otevřít nové okno (nestalo-li se, máte pravděpodobně zablokováno otevírání pop-up oken. V tom případě klikněte na rozlišení pravým tlačítkem a dejte "Otevřít v novém okně").

4) Vyčkejte až se celý wallpaper načte. To může na pomalejším PC i několik desítek vteřin!

5) Přidejte wallpaper na plochu. Klikněte na tapetu pravým tlačítkem myši a v menu vyberte volbu typu 'Nastavit jako tapetu/pozadí', 'Set as background', 'Nastavit pozadí plochy', 'Set As Wallpaper/background'. Konkrétně záleží na použitém prohlížeči (Internet explorer či Firefox).

6) Hotovo! Nyní byste měli mít na ploše vybraný wallpaper.

Nedošlo-li k nastavení tapety na plochu PC, zkuste si znovu projít celý návod a zkusit to znovu. Pokud používáte PC například v práci či škole, je možné, že máte zakázané nastavování plochy, v tom případě se musíte obrátit na administrátora sítě.